Arben Derhemi i papërmbajtur ndaj Kumbaros: S’di çfarë duhet të bëj më, vjen dhe vihet prapë ministre...

Publikuar tek: kulture-art, më 14:31 15-12-2017 Arben Derhemi i papërmbajtur ndaj Kumbaros: S’di çfarë duhet të bëj më, vjen dhe vihet prapë ministre...

Aktori i njohur shqiptar, Arben Derhemi shpërthen në akuza ndaj  Ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro.

Aktori i mirënjohur  Derhemi kritikon Kumbaron për mosmbështetje ndaj teatrit duke thënë hapur se ministrja s'ka bërë asgjë.

“Punojmë edhe kalisim durimin si në teatër ku s’ka salla, ku s’ka të ardhura, ku s’ka asgjë tjetër. Problemi është se gjithçka shkon në vesh të shurdhët. Dhe unë nuk e di se ç’duhet të bej më. Përderisa një ministre që rri 4 vjet, mbas 4 vjetësh që nuk ka bërë asgjë, po kur them asgjë, as s’ka luajtur gishtin për teatrin në përgjithësi, vjen dhe vihet prap ministre nuk ka kuptim të diskutoj më unë. Një njeri që nuk ka bërë asgjë për teatrin, njeri i cili nuk ka bërë asgjë për statusin e aktorit, nuk ka bërë asgjë për të ardhurat tona, ne jemi 3 herë më keq se 5 vjet më parë”, thotë për shqiptarja.com,  Derhemi i revoltuar.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0076150894165039
array(1) { ["section"]=> string(106) "arben-derhemi-i-papermbajtur-ndaj-kumbaros-s-di-cfare-duhet-te-bej-me-vjen-dhe-vihet-prape-ministre-103196" }