Arben Ristani: Erdogan i dhuroi Ramës avion për Shën Valentin

Publikuar tek: politike, më 23:58 19-02-2020 Arben Ristani: Erdogan i dhuroi Ramës avion për Shën Valentin FotoMontazh: Arben Ristani - Edi Rama

Ish-sekretari i përgjithshëm i PD Arben Ristani , nuk e kursen ironinë kur thotë se Presidenti i Turqisë Erdogan i dhuroi kryeministrit Rama një avion për Shën Valentin.

I ftuar në emisionin ‘Byro Politike’, Ristani tha se Erdogan i dhuroi Ramës avionin personal, por data sipas tij korespondoi për Shën Valentin.

‘Ka para Erdogani sa i ka dhënë kryeministrit tonë një avion për Shën Valentin. I ka dhënë avion personal dhe ka korresponduar data. Për më tepër para, përveç Erdoganit ka edhe Putini, ka Kadafi. Problemi është se ne kemi cënuar demokracinë. Paralelizmat i bëra për të thënë se për ne është më e rëndësishme demokracia. Sepse gjysmën e donacioneve që keni marrë për tërmetin ia keni borxh atij televizionit që mbyllet’, tha Ristani.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0069499015808105
array(1) { ["section"]=> string(67) "arben-ristani-erdogan-i-dhuroi-rames-avion-per-shen-valentin-195806" }