Arbitri e detyron të qethet në mes të lojës: I ke flokët “jo-islamike”

Publikuar tek: sport, më 12:38 11-04-2016

Një ngjarje e rrallë është shënuar në një ndeshje futbolli në Arabinë Saudite, ku një futbollisti i është ndaluar të luajë për shkak të modelit të tij të flokëve.

Teksa ai është futur në fushë, arbitri e ka thirrur dhe i ka thënë se nuk mund të luajë me atë model flokësh, pasi “është jo-islamik”. Futbollisti mbante një model flokësh mohikan që sipas arbitrit ndikon për keq te edukata e fëmijëve që shikojnë ndeshjen.

Ai është detyruar të dalë jashtë fushe ku i është nënshtruar nëj qethje të shpejtë, pasi fatmirësisht dikush kishte me vete gërshërën.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Liverpool shpëton në “ferrin” e Dortmund
"France 2016", ndeshja e grupit të Shqipërisë, më e rrezikuara nga sulmet terroriste »
Article Logic
Execution time: 0.011915922164917
array(1) { ["section"]=> string(73) "arbitri-e-detyron-te-qethet-ne-mes-te-lojes-i-ke-floket-jo-islamike-37381" }