‘Arbri Garden’ u kap me 90 kg kokainë në 2015. Ja pse u mbyllën hetimet

Publikuar tek: aktualitet, më 19:43 04-03-2018 ‘Arbri Garden’ u kap me 90 kg kokainë në 2015. Ja pse u mbyllën hetimet

“Arbri Garden”, kompania në pronësi të biznesmenit Arbër Çekaj që importon fruta ekzotike nga Amerika Latine rezulton të jetë kapur me 90 kilogram kokainë në vitin 2015.

Sipas policisë ngarkesa me 90 kg kokainë u kap në Ekuador në kontenjerin me banane, që ishte porositur nga "Arbri Garden".

Pas referimit të policisë, prokuroria filloi hetimet për ngarkesën me kokainë. Prokuroria dërgoi letërporosi në Ekuador por autoritetet e këtij vendi nuk kthyen përgjigje.  Për shkak të mungesës së përgjigjes dhe kalimit të afatit ligjor dosja u pezullua në prokurori.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kërcënohet e dashura e Izet Haxhisë: Ja mesazhi i frikshëm dhe banal që i kanë çuar
36-vjeçarja tenton t’i japë fund jetës, konsumon paracetamol »
Article Logic
Execution time: 0.011370182037354
array(1) { ["section"]=> string(75) "arbri-garden-u-kap-me-90-kg-kokaine-ne-2015-ja-pse-u-mbyllen-hetimet-112191" }