'Arena Kombëtare' gati për ndeshjen mes femrave, Rama publikon PAMJE brenda stadiumit

Publikuar tek: sport, më 09:33 06-11-2019 'Arena Kombëtare' gati për ndeshjen mes femrave, Rama publikon PAMJE brenda stadiumit

Këtë mëngjes kryeministri Edi Rama ka publikuar disa pamje nga stadiumi i ri "Arena Kombëtare".

Stadiumi duket se ka përfunduar totalisht dhe është gati për ndeshjen e të dielës që do ta inagurojë.

Të dielën në këtë stadium do të luhet ndeshja Vllazni-Apoloni për femrat, ku do të provohet nëse stadumi i ri i plotëson të gjitha kriteret e duhura për një ndeshje ndërkombëtare.

Në rast se të gjitha do të kalohen me sukses UEFA do të jap dritën jeshile për ndeshjen e madhe ndaj Francës që do të mbahet në 17 nëntor.

Presidenti i FSHF-së Armand Duka ka treguar se në total ndërtimi i stadiumit “Arena Kombëtare” ka kushtuar rreth 75 mln euro.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Koret raciste në Itali, flet Salvini: Një punëtor i thjeshtë vlen më shumë se 10 Balotelë
»
Article Logic
Execution time: 0.013540983200073
array(1) { ["section"]=> string(89) "arena-kombetare-gati-per-ndeshjen-mes-femrave-rama-publikon-pamje-brenda-stadiumit-184869" }