'Argatët e Serbisë se Madhe më zelltarë se padroni i tyre', Berisha sulmon keq Ramën, Thaçin dhe Baton Haxhiun: Takohen në Tiranë Zografi Bis, Miladini shqipfolës dhe...

Publikuar tek: politike, më 14:27 09-05-2019 'Argatët e Serbisë se Madhe më zelltarë se padroni i tyre', Berisha sulmon keq Ramën, Thaçin dhe Baton Haxhiun: Takohen në Tiranë Zografi Bis, Miladini shqipfolës dhe...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar samitin e sotëm të mbajtur në Tiranë, ku morën pjesë presidentët e Ballkanit.

Ndërkohë, Berisha është përqendruar tek kryeministri Edi Rama, presidenti Hashim Thaçi dhe analisti Baton Haxhiu, madje duke i sulmuar ata ashpër.

Berisha shprehet se pas samitit të Berlinit, që sipas tij këta të fundit u demaskuan pasi tentuan të jepnin territore të Kosovës, u takuan në Tiranë.

"Mirepo ne rast se padroni i tyre Vuçiç i tha kombit te vet me pergjegjesine e shtetarit se ne Berlin projekti i Serbise se Madhe, i diskutuar dhe firmosur ne kulisa sekrete me argatet e tij te Tiranes dhe Prishtines, u varros perfundimisht dhe se pasojat e ketij deshtimi serbet do ti vuajne edhe per 20-30 vitet e ardhshme, argatet e tij shqipfoles tregohen me fanatik se padroni i tyre. Keta apatride vazhdojne te mbrojne dhe te tundin njeri per karrigen e vet dhe tjetri per lekuren e tij, flamurin e Serbise se Madhe", shprehet ndër të tjera Berisha, duke shtuar se 'argatët siç i quan ai janë më zelltarë se padroni i tyre, duke iu referuar Vuçiçit.

Komemti i plotë:

Argatet e Serbise se Madhe me zelltare se Padroni i tyre!

Takohen ne Tirane Zografi Bis, Miladini shqipfoles dhe Argati in Chef!

Miq, Zografi Bis dhe Miladini shqipfoles dhe Argati in Chef, jo veriun por gjysmen e Kosoves jane gati te japin njeri per karrigen dhe tjetri per lekuren e tij.

Pas Samitit te Berlinit, ne te cilin treshja e vetme ne historine e botes shkoi si peng per te dhuruar sipas projektit te Beogradit territore te Kosoves padronit te tyre Vuçiç, por qe u damkosen si faqezinj sa askush tjeter ne historine e samiteve nderkombetare dhe moren nje jo te prere per projektin e Serbise se Madhe, u takuan ne Tirane. Mirepo ne rast se padroni i tyre Vuçiç i tha kombit te vet me pergjegjesine e shtetarit se ne Berlin projekti i Serbise se Madhe, i diskutuar dhe firmosur ne kulisa sekrete me argatet e tij te Tiranes dhe Prishtines, u varros perfundimisht dhe se pasojat e ketij deshtimi serbet do ti vuajne edhe per 20-30 vitet e ardhshme, argatet e tij shqipfoles tregohen me fanatik se padroni i tyre. Keta apatride vazhdojne te mbrojne dhe te tundin njeri per karrigen e vet dhe tjetri per lekuren e tij, flamurin e Serbise se Madhe.

Keshtu pas takimit te tyre ne Tirane, Zografi Bis perdori per zhurmues armen e tij te lindur, fjalorin e ulet, sharjen,gjuhen e halabakut ordiner ndaj te tjereve per te mbuluar aktin e tij antikombetar, antishqiptar.

Kurse Miladini shqipfoles njoftoi padronin e tij se dje ne takimin e argateve te Beogradit ne Tirane ata vazhduan diskutimin e frutshem njeri me tjetrin per projektin e Serbise se Madhe natyrisht duke e maskuar gjithnje ate sipas projektit te kulisave me lojra fjalesh, kesaj here jo me shkembimin, coptimin por me me “bashkengjitjen” e Presheves, Medvegjes, Bujanovcit me territorin e Kosoves.

Miq, keto deklarata deshmojne qarte dhe pa ekuivok se argatet jane me zelltare dhe me fanatik se sa padroni i tyre dhe se qendrojne te gatshem per sherbime ndaj tij deri ne minuten e fundit te jetes se tyre! sb

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.038503885269165
array(1) { ["section"]=> string(167) "argatet-e-serbise-se-madhe-me-zelltare-se-padroni-i-tyre-berisha-sulmon-keq-ramen-thacin-dhe-baton-haxhiun-takohen-ne-tirane-zografi-bis-miladini-shqipfoles-dhe-163596" }