Arian Çani tregon pikën e marrëveshjes Rama-Basha që nuk ka vdekur

Publikuar tek: fcb-bomb, më 23:16 04-01-2018 Arian Çani tregon pikën e marrëveshjes Rama-Basha që nuk ka vdekur

Kreu i PD Lulzim Basha u shpreh disa muaj më parë se marrëveshja Rama-Basha ka vdekur.

Po gazetari Arian Çani i ftuar në "360 Gradë" në Ora Neës, thotë se marrëveshja Rama-Basha e 17 majit të vitit të shkuar nuk ka vdekur ende dhe si shtyllë kryesor sipas tij, ka reformën në drejtësi.

Ai tha se çdo gjë është dakordsuar nga Rama dhe Basha dhe kjo do të duket nëse nga reforma do të preken ato që ai i quan “balena”.

“Për mua marrëveshja nuk ka vdekur sepse reforma në drejtësi është për mua shtylla e marrëveshjes. Gjithçka në marrëveshje është për reformën dhe nga kjo do të kuptohet nëse do të preken "balenat" apo jo”,- tha Arian Çani.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022000789642334
array(1) { ["section"]=> string(73) "arian-cani-tregon-piken-e-marreveshjes-rama-basha-qe-nuk-ka-vdekur-105459" }