Arilena Ara thyen kufinjtë e Shqipërisë me “Nëntorin”, nënshkruan për shtëpinë e madhe diskografike

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 20:50 28-01-2017 Arilena Ara thyen kufinjtë e Shqipërisë me “Nëntorin”, nënshkruan për shtëpinë e madhe diskografike

Kënga “Nëntori” e Arilena Ara ka kaluar kufijtë shqiptarë… Sipas informacioneve të sigurta të “Tv Klan” këngëtarja ka firmosur kontratë disa ditë me përpara me një prej shtëpive me të madhe diskografike në botë. Për këtë do flas vetë këngëtarja në ditët ne vazhdim…

Gjithashtu “Nëntori” po transmetohet në radiot kryesore të disa shteteve si: Turqi, France, Rusi… Kënga “Nëntori” është luajtur se fundmi gjatë ndeshjes Inter-Palermo.

Arilena Ara konkurroi në festivalin “Kënga magjike”, me këtë këngë. Darko Dimitrov ka bërë muzikën dhe është producenti i këngës “Nëntori’’,  ndërsa teksti nga Lindon Berisha.

Kënga është dedikim për babain e artistes i cili kohë më parë ka ndërruar jetë. Ai ishte përkrahja më e madhe për artisten dhe siç e thotë edhe vetë në këngën “Nëntori”, ai ishte dashuria e saj e parë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032638072967529
array(1) { ["section"]=> string(102) "arilena-ara-thyen-kufinjte-e-shqiperise-me-nentorin-nenshkruan-per-shtepine-e-madhe-diskografike-66974" }