Ariu shëtit si njeri në qendrën e tij të shpëtimit

Publikuar tek: bota, më 16:08 10-05-2015

Një video e publikuar nga “Jukin Media” që tregon një ari aziatik teksa shëtit i ngritur në dy këmbë në qendrën e tij të shpëtimit, po thyen rekorde në internet.

Por Eliza Jinata, veterinere në qendrën e shpëtimit, thotë se kjo video argëtuese fsheh një të vërtetë të hidhur.

Ariu më parë mbahej në mënyrë ilegale në një kafaz në kushte të mjerueshme dhe për shkak të ushqimit të pakët dhe peshës së lehtë trupore ai e ka më të thjeshtë të qëndrojë me dy këmbë pasi shtylla kurrizore e përballon më lehtësisht peshën e tij trupore.

Arui është shpëtuar para disa muajsh nga Kina dhe po tregon shenja përmirësimi në shëndetin e tij.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013473033905029
array(1) { ["section"]=> string(56) "ariu-shetit-si-njeri-ne-qendren-e-tij-te-shpetimit-10802" }