Arkitekti nga Kosova: Nuk kam këshilluar asnjë qytetar të blinte apartament në Durrës (Arsyeja)

Publikuar tek: aktualitet, më 23:23 16-12-2019 Arkitekti nga Kosova: Nuk kam këshilluar asnjë qytetar të blinte apartament në Durrës (Arsyeja) Arkitekti kosovar Astrit Nixha

Arkitekti kosovar Astrit Nixha u shpreh mbrëmjen e sotme se thotë se nuk ka këshilluar asnjë shqiptar nga Kosova që të blejë apartament në Durrës.

Në emisionin Opinion ai tha se ato ndërtime nuk kanë patur as kushtet më minimale të sigurisë, nisur vetëm nga pjesa e arkitekturës që ai ka parë si profesionist i fushës.

“Katastrofë! Kur dikush nuk do të na dëgjoj kur flasim si profesionit, edhe kur opinioni zgjohet prej gjumi kur ndodh. Asnjë nga ndërtimet që kam parë nuk i ka plotësuar kushtet. Nuk jam futur në ndërtim dhe në kualitetin e ndërtimit, janë frenu në pjesën e arkitekturës. Nuk mund të ketë një ndërtesë 5 katëshe, një rrugë 5 metra dhe më pas prapë një ndërtesë 5 katëshe”, ka thënë ai.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Neritan Ceka ironizon kryeministrin për ‘Anti-shpifjen’: Si do bëj me ata që thërrasin ‘Rama ik’ në stadium?!
Tragjedia në Thumanë nga tërmeti, Lala: Nuk ka asnjë dokument për dy pallatet e shembura »
Article Logic
Execution time: 0.011258125305176
array(1) { ["section"]=> string(99) "arkitekti-nga-kosova-nuk-kam-keshilluar-asnje-qytetar-te-blinte-apartament-ne-durres-arsyeja-189593" }