Armand Duka flet “pa doreza”: Ju tregoj çfarë mendoj për trajnerët italianë të Kombëtares

Publikuar tek: sport, më 23:55 24-07-2019 Armand Duka flet “pa doreza”: Ju tregoj çfarë mendoj për trajnerët italianë të Kombëtares Armand Duka - President i FSHF

Armando Duka, presidenti i FSHF-së ka dhnë një intervistë për Site-n “Professione Sport” , ku ka folur për tema të ndryshme që nga kualifikimi i Shqiprisë në ne kampionatin europian të vitit 2016 deri te shkarkimi i Panuçit. Duka ka folur pothujase për gjithçka “pa doreza”.

Për momentin e artë të Kombëtares kuqezi, përballjen me më të mirat e Europës, ai i jep një meritë të madhe ish-trajnerit të Kombëtares shqiptare Gianni De Biasi. Për shkarkimin e Cristian Panuç-it ai tha se italiani duhet të heqë dorë nga mentaliteti i lojtarit pasi tani nuk është më në atë pozicion. Vetëm fjalë të mira për Edy Rejan të cilin e konsideron një të vjetër më shpirt të ri për të cilin flet karriera e tij.

“Sigurisht ishte një rezultat historik për ne dhe Kombëtaren Shqiptare, ku një meritë të veçante kishin lojatrët dhe sidomos trajneri, person i shkëlqyer dhe shumë i përgatitur. që kishte meritën të krijonte një grup të lidhur që luante një futboll të mirë”.

“Christian Panuçi? Njeri i mirë por duhet të heqë dorë nga mentaliteti i lojtarit, të vije pas De Biasit sigurisht nuk ishte e lehtë, por prisnim më shumë. Eddy Reja? Karriera e tij flet vetë. Le të themi që kemi zgjedhur një të moshuar të ri nga i cilio presim shumë për të ardhmen”, përfundoi numri një i FSHF-së. /Newsport.al

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025887966156006
array(1) { ["section"]=> string(93) "armand-duka-flet-pa-doreza-ju-tregoj-cfare-mendoj-per-trajneret-italiane-te-kombetares-173265" }