Armando Prenga dha dje dorëheqjen, por ja çfarë lëshoi për të Gjykata e Milanos (Dokumentet)

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:31 28-02-2017 Armando Prenga dha dje dorëheqjen, por ja çfarë lëshoi për të Gjykata e Milanos (Dokumentet)

Ish deputeti Armando Prenga, me një letër drejtuar kryetarit të kuvendit Ilir Meta, u tërhoq dje nga detyra e tij si deputet i Kuvendit të Shqipërisë. Arsye familjare, shkruan deputeti, pas zhurmës së madhe për emrin e tij në raport me dekriminalizimin.

Po dje edhe KQZ i hoqi mandatin ish-deputetit Prenga, duke akuzuar nderkohë edhe prokurorinë që nuk ka sjellë informacionin e mjaftueshëm.

Por sipas informacionit të sjellë në redaksinë e Newsbomb.al nga stafi i ish-deputetit, mbërrijnë dy dokumente të gjykatës së Milanos, të marra ditën e djeshme, mes orës 10.00 deri në 11.00 për dy emra të kërkuar: MOND PRENGA dhe ARMANDO PRENGA. Sipas dokumentave, rezulton që ish-deputeti Prenga nuk ka asnjë dosje e dënim.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Drejt fundit punimet për "Pazarin e RI" të Tiranës
Ndizet muri i Kryeministrisë nga mesazhet e qytetarëve, por këtë herë nga protestuesit (FOTOT) »
Article Logic
Execution time: 0.011651992797852
array(1) { ["section"]=> string(94) "armando-prenga-dha-djedoreheqjen-por-ja-cfare-leshoi-per-te-gjykata-e-milanos-dokumentet-70191" }