Armando Prenga i kthehet Kuvendit, dje në burg sot ulet në Komisionin e Sigurisë

Publikuar tek: politike, më 12:44 22-02-2016 Armando Prenga i kthehet Kuvendit, dje në burg sot ulet në Komisionin e Sigurisë

Armando Prenga i kthehet aktivitetit të tij si ligjëvënës.

Ndaj Prengës, të premten u vendos masa e sigurisë “detyrim” paraqitje dhe sot ka marrë pjesë në Komisionin e Sigurisë nga ku po mban fjalën ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli në kuadër të vizitës së sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry sa i takon çështjeve lidhur me sigurinë.

Prenga u përfshi disa muaj më parë në një konflikt me armë me fisin Cali në Kurbin për pronësinë e Lagunës së Patokut.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010529041290283
array(1) { ["section"]=> string(85) "armando-prenga-i-kthehet-kuvendit-dje-ne-burg-sot-ulet-ne-komisionin-e-sigurise-33213" }