Armando Sadiku operohet, ka këputur ligamentin kryqëzor

Publikuar tek: sport, më 12:13 06-08-2018 Armando Sadiku operohet, ka këputur ligamentin kryqëzor Armando Sadiku

Futbollisti i kombëtares Shqiptare  ka marrë lajmin e hidhur ditën e sotme, pasi do t’i duhet t’i nënshtrohet një ndërhyrjeje kirurgjikale.

 

Bëhet e ditur se Sadiku do të mungojë në fushen e blertë për 6 muajt e ardhshëm pasi ka këputur ligamentin kryqëzor të gjurit të majtë.

Një nisje fatkeqe kjo në fillim të  sezonit për sulmuesin 26-vjeçar shqiptar, i cili u dëmtua në ndeshjen miqësore këtë të shtunë  midis Levante dhe Heerenven.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02390193939209
array(1) { ["section"]=> string(61) "armando-sadiku-operohet-ka-keputur-ligamentin-kryqezor-130308" }