Armando Sadiku shënon golin e parë në Europa League, dhe është super-gol (Video)

Publikuar tek: sport, më 20:14 15-09-2016 Armando Sadiku shënon golin e parë në Europa League, dhe është super-gol (Video)

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Armando Sadiku, ka shënuar golin e tij të parë në Europa League me skuadrën e Zyrihut.

 

Ka mjaftuar vetëm 1 minutë lojë që Sadiku të lëshojë një goditje potente duke shënuar në portën e Valencias. Sadiku është autori i disa golave të rëndësishëm me fanellën kuqezi, si goli i vetëm i shënuar në Kampionatin Europian si dhe një gol në eleminatoret e Kupës së Botës.


video-1473966559 by newsbomb-al

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025394916534424
array(1) { ["section"]=> string(83) "armando-sadiku-shenon-golin-e-pare-ne-europa-league-dhe-eshte-super-gol-video-53045" }