Armando Sadiku tregon 3 sekrete pas ndeshjes me Maqedoninë

Publikuar tek: sport, më 14:03 06-09-2016 Armando Sadiku tregon 3 sekrete pas ndeshjes me Maqedoninë

Armand Sadiku ka folur pas takimit me Maqedoninë, ku u shpreh shumë i lumtur për këtë triumf të jashtëzakonshëm të kuqezinjve. Gjithashtu mes batutash shënuesi i golit të parë, ka treguar edhe tre sekrete teksa ka zbuluar se ka pasur probleme me hotelin, ka ndenjur me një dhomë me Balajn dhe se goli i Balajt i ka pëlqyer më shumë. se ai që shënoi vetë mbrëmë.

"Te goli i Balajt sepse kemi vuajtur pak këtë natë. Kemi vuajtur pak hoteli e gjithë gjërat. E rëndësishme është tre pikëshi, ndaj u gëzova më shumë këtu.

Unë bëj detyrën time siç e kërkon trajneri. Sulmuesi është për të shënuar. Skema dihet që është pak defensive. Bëhet një detyrë për mua të shënoj.

Normal ndihem mirë me të gjithë. Për mua nuk ka rëndësi se kush luan. Dhe shyqyr që janë skemat si na i jep trajneri dhe ti zbatojmë. Nëse luaj unë, Gashi apo Balaj, është njësoj.

Eshtë e vërtetë që kemi luajtur që te moshat me Balaj. Madje mbrëmë kemi flejtur me një dhomë. Vijnë ndeshjet e tjera shumë shpejt, nuk duhet të jemi shumë entuziastë", deklaroi Sadiku.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.085204124450684
array(1) { ["section"]=> string(64) "armando-sadiku-tregon-3-sekrete-pas-ndeshjes-me-maqedonine-52075" }