Armando Vajushi firmos me Chievo-n

Publikuar tek: sport, më 21:45 02-02-2015 Armando Vajushi firmos me Chievo-n

Armando Vajushi është shqiptari i radhës që do të luaj në Serie A. Lojtari ka firmosur një kontratë tre vjeçare me klubin veronez dhe shuma që do të përfitojë gjatë sezonit është 400 mijë euro.

Pavarësisht rezistencës nga klubi bullgar i Litex për të mos e shitur 23 vjeçarin shqiptar, akordi është gjetur pas këmbënguljes së Vajushit.

Chievo momenatlisht gjendet në pozita të vështira në klasifikim ku renditet në zonën e ftohtë me 18 pike në vendin e 18-të dhe i duhet te luftojë për siguruar një vend në Serie A edhe për sezonin e ardhshëm.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0092020034790039
array(1) { ["section"]=> string(39) "armando-vajushi-firmos-me-chievo-n-2173" }