ARMENIA bën BILANCIN: I kemi rrëzuar 6 dronë azerë, 2 avionë dhe … (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 21:46 01-10-2020 ARMENIA bën BILANCIN: I kemi rrëzuar 6 dronë azerë, 2 avionë dhe … (VIDEO)

Forcat kundërajrore të Republikës së vetëshpallur Nogorno Karabah goditën një helikopter të aviacionit ushtarak të Azerbajxhanit që ka fluturuar përgjatë linjës së konfrontimit.  

Helikopteri është rrëzuar në territorin e Iranit fqinj, bëri të ditur sot përfaqësuesja e Ministrisë armene të Mbrojtjes Shushana Stepanijan në rrjetin social “Facebook”. Gjithashtu, në status thuhet se gjatë ditës së sotme janë shkatërruar, dy avionë, një sistem raketash BM-30 Smerch, 6 drone dhe 15 automjete të ushtrisë azere.

“Forcat e Nago-Karabakut rrëzuan një aeroplan dhe një helikopter në jug dhe juglindje të vendit. Dy avionë të tjerë u goditën. Kjo do të thotë që tre aeroplanë u rrëzuan sot. dy helikopterë dhe gjashtë drone” , shkruan zëdhënësja e Ministrisë Susan Stepanjan më parë në profilin e saj në Facebook.
 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010318040847778
array(1) { ["section"]=> string(75) "armenia-ben-bilancin-i-kemi-rrezuar-6-drone-azere-2-avione-dhe-video-222391" }