Armët kimike në Siri, SHBA nis shkatërruesin "Donald Cook", ndërhyn Rusia

Publikuar tek: bota, më 13:41 10-04-2018 Armët kimike në Siri, SHBA nis shkatërruesin Foto ilustruese

SHBA nis drejt Sirisë shkatërruesin e famshëm të raketave ”Donald Cook”.

Mediat e huaja raportojnë se ”Donald Cook” la portin qipriot të Larnakës, ku ishte ankoruar, dhe u nis drejt ujërave siriane, por pati nje incident ne ajer, pasi u ndoq nga avionët ruse.

Amerika më herët ka paralajmëruar për masa që do të marrë ndaj qeverisë siriane në lidhje me përdorimin e armëve kimike të shkatërrimit në masë e duket se ky është hapi i parë i reagimit.

“Ne nuk mund të lejojmë mizoritë si kjo. Nuk mund ta lejojmë atë”, është shprehur presidenti i SHBA Donald Trump.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012505054473877
array(1) { ["section"]=> string(76) "armet-kimike-ne-siri-shba-nis-shkaterruesin-donald-cook-nderhyn-rusia-116364" }