‘Armik’ i SHBA-së, Edward SNOWDEN del publikisht për mbarë botën

Publikuar tek: bota, më 16:07 02-10-2019 ‘Armik’ i SHBA-së, Edward SNOWDEN del publikisht për mbarë botën Edward Snowden

Ish-agjenti i NSA Edward Snowden do të dalë publikisht për mbarë botën në Konferencën Botërore të Teknologjisë në Lisbonë, e cila do të mbahet muajin e ardhshëm.

Organizatorët e eventit besojnë se Snowden do të regjistrojnë audiencën e tij më të madhe ndonjëherë, ku priten të jetë të pranishëm 70 mijë persona.

Snowden jeton që prej 2013 në Rusi, e cila i ka ofruar strehim politik për shkak se akuzohet në SHBA se ka dekonspiruar informacionet sekrete të NSA-së duke ia ofruar publikut botëror. Ai refuzon të udhëtojë në vende të tjera, teksa këto shtete kanë firmosur marrëveshje ekstradimi me SHBA-në.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012239933013916
array(1) { ["section"]=> string(68) "armik-i-shba-se-edward-snowden-del-publikisht-per-mbare-boten-180546" }