Arratisja spektakolare nga burgu i Drenovës, Prokuroria kërkon 135 vite burg

Publikuar tek: aktualitet, më 08:59 14-04-2015 Arratisja spektakolare nga burgu i Drenovës, Prokuroria kërkon 135 vite burg Admir Tafili Artur Gora Eduard Lulo Fran Marashi Reis Haxhiraj Gezim Guri Gezim Toma

Prokuroria e Korçës ka kërkuar 135 vite burg për të arratisurit nga burgu i Drenovës. Sipas Prokurorisë, në pretencën e dhënë sot, plani i arratisjes së 7 të dënuarëve ka qenë i mirëmenduar e i mirëorganizuar.

Për Admir Tafilin, Fran Marashin Marashin dhe Gëzim Gurin prokuroria kërkoi nga 20 vite burg, ndërsa per bashkëpunëtorët nga 11 vjet deri në 18 vjet burg. “Admir Tafili, Fran Marashi, Gëzim Guri, Gëzim Toma, Reiz Haxhiaj dhe Eduard Lila kanë vepruar si grup kriminal”, kështu ka thënë Prokuroria për 7 të arratisurit nga burgu.

Arratisja nga burgu i Sigurisë së Larë i Drenoves i të burgosurve ndodhi më 23 nëntor të vitit 2013.   

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fadromat prishin objektet në rrethrrotullim në Lushnje, Braçe kërkoi të shtyhej aksioni
Pas ankimimit të LSI, reagon Prokuroria për banorët e shpërngulur në Vorë: Kryefamiljarët me adresa fiktive »
Article Logic
Execution time: 0.011085987091064
array(1) { ["section"]=> string(80) "arratisja-spektakolare-nga-burgu-i-drenoves-prokuroria-kerkon-135-vite-burg-8641" }