Arrest kardiak, shuhet legjenda e muzikës spanjolle

Publikuar tek: bota, më 23:27 08-09-2019 Arrest kardiak, shuhet legjenda e muzikës spanjolle Camilo Sesto

Këngëtari i njohur spanjoll Camilo Sesto ka vdekur të dielën në mbrëmje në Madrid. Lajmin e hidhur e konfirmoi menaxheri i tij Eduardo Guervos.

Legjenda e muzikës vdiq në moshën 72 vjeçare nga një arrest kardiak. Guervos tha për televizioin shtetëror spanjoll së të shtunën Camilo Sesto u shtrua në spital pasi ndihej keq.

“Të dashur miq, ne me shumë keqardhje ju informojmë se artisti ynë i madh dhe i dashur Camilo Sesto sapo na ka lënë. Pusho në paqe”- shkruan në Tëitter menaxheri Guervos.

“E gjithë Spanja dhe bota që flet spanjisht dhe portugalisht do të vajtojnë humbjen e Camilo Sesto”- tha Kryeministri i Spanjës Pedro Sanchez në një shkrim në Twitter.

sgrerhy3eh4h.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013419151306152
array(1) { ["section"]=> string(57) "arrest-kardiak-shuhet-legjenda-e-muzikes-spanjolle-177771" }