Arrest me burg për Fation Xhyliun dhe Ditjon Memlikën, akuzohen për grabitjet e Rinasit

Publikuar tek: aktualitet, më 13:17 15-02-2017 Arrest me burg për Fation Xhyliun dhe Ditjon Memlikën, akuzohen për grabitjet e Rinasit Ditjon Memlika

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë sot masën e sigurisë arrest me burg për Fation Xhyliu dhe Ditjon Memlika të akuzuar për grabitjet e parave të bankave në rrugën e Rinasit në dhjetor të 2015-ës dhe shkurt të 2017-ës.

Xhyliu dhe Memlika u arrestuan dje nga policia dhe sot kanë dalë përpara trupit gjykues. Prokuroria kishte kërkuar lënien e tyre në burg, masë e pranuar nga gjykata.

Xhyliu dhe Memlika janë dy prej katër personave të arrestuar për këtë ngjarje, përfshirë Ernest Kupën dhe Neim Avdulaj.

Ndërkohë, Admir Murataj dhe shtetasi me iniciale Ç.A., jane ende në kërkim nga policia. 

16805300_10210372287442614_475693359_o.jpg

*Fation Xhyliu

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qëndronin me dokumenta të parregullta në Belgjikë, Hollandë dhe Luksemburg, kthehen 52 shqiptarë
15 telefona në përgjim për grabitjen në Rinas, mes tyre biznesmenë të rëndësishëm »
Article Logic
Execution time: 0.021628141403198
array(1) { ["section"]=> string(92) "arrest-me-burg-per-fation-xhyliun-dhe-ditjon-memliken-akuzohen-per-grabitjet-e-rinasit-68789" }