Arrest shtëpie për Tahirin, reagon për herë të parë Ilir Meta

Publikuar tek: barometri, më 07:04 15-05-2018 Arrest shtëpie për Tahirin, reagon për herë të parë Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta reagon për herë të parë lidhur me vendimin për të lënë në arrest shtëpie ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.

Meta ndodhet sot në Cërrik ku ka marrë pjesë në festën lokale të zonës me rastin e 75-vjetorit të Batalionit partizan të Dumresë.

Sakaq, i pyetur për masën që i është caktuar Tahirit Meta shprehet: Drejtësia të veprojë në mënyrë të pavarur dhe në respekt të shtetit të së drejtës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023475885391235
array(1) { ["section"]=> string(67) "arrest-shtepie-per-tahirin-reagon-per-here-te-pare-ilir-meta-120775" }