Ndalimi i deputetëve, Ambasada e SHBA: Prokuroria të përmbushë detyrimet

Publikuar tek: aktualitet, më 16:50 27-03-2015 Ndalimi i deputetëve, Ambasada e SHBA: Prokuroria të përmbushë detyrimet

Reagon pas ndalimit të dy deputetëve Tom Doshi dhe Mark Frroku, ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, duke thënë se institucionet ligjore dhe ato të Prokurorisë duhet të sigurojnë një proces të rregullt për çështjen "Doshi".

Ambasada e SHBA bën thirrje për përmbushjen e detyrimeve nga Prokuroria si dhe përmbushjen e përgjegjësive nga institucionet gjyqësore. Ambasada gjithashtu nxit partitë politike që të largojnë të gjithë individët e përfshirë në veprat penale duke thënë se është në mbështetje të dekriminalizimit të Kuvendit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 30% e amerikanëve informohen nga facebook-u
Mesazh sensibilizues për dhunën ndaj kafshëve: “Më dhemb” (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.010260105133057
array(1) { ["section"]=> string(78) "arrestimet-e-deputeteve-ambasada-e-shba-prokuroria-te-permbushe-detyrimet-7139" }