Arrestimet në superaksionin e FNSH dhe RENEA, Prokuroria jep detaje të reja, kush u arrestua, dy të tjerë shpallën në kërkim (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:09 08-02-2018 Arrestimet në superaksionin e FNSH dhe RENEA, Prokuroria jep detaje të reja, kush u arrestua, dy të tjerë shpallën në kërkim (EMRAT)

Prokuroria e Elbasanit ka dhënë të tjera detaje lidhur me operacionin e zhvilluar mbrëmë e nga FNSH dhe forcat Renea në Elbasan.

Pas kontrolleve blic janë vënë në pranga 6 persona, ndërsa dy të tjerë janë shpallur në kërkim.

Në pranga kanë rënë:

Geraldo Yzeirllari 1998 Pogradec

Kristi     Maxhari   1997 Pogradec

Kristjan Petani       1996 Pogradec

Edmond Elezi         1979 Pogradec

Gazmir   Kokla       1979 Gramsh

Ergest   Lipo         1988 Pogradec

Po ashtu, janë shpallur në kërkim Egdi Hysnellari datëlindja 1998 Pogradec dhe Rexhep Kasa 1969 Pogradec.

Në këtë operacion janë sekuestruar 82 kapllëp lënde plasëse me detonator të montuar 1.5 kg lënde narkotike 2 armë zjarri 440 copë fishekë dhe 15 telefona celularë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përfundon projekti për ‘Tre Racat’ në Vlorë, shikoni si duket (FOTOT)
Reshjet e shiut, ja zonat që rrezikojnë sërish përmbytje »
Article Logic
Execution time: 0.010811805725098
array(1) { ["section"]=> string(134) "arrestimet-ne-superaksionin-e-fnsh-dhe-renea-prokuroria-jep-detaje-te-reja-kush-u-arrestua-dy-te-tjere-shpallen-ne-kerkim-emrat-109561" }