Arrestimet pas sulmeve të KZAZ-ve, reagon PD: Spahia i burgosur pa fakte, gjyqtarët të mos bëhen vegël qorre e regjimit të Ramës

Publikuar tek: aktualitet, më 15:29 21-06-2019 Arrestimet pas sulmeve të KZAZ-ve, reagon PD: Spahia i burgosur pa fakte, gjyqtarët të mos bëhen vegël qorre e regjimit të Ramës

Partia Demokratike ka reaguar në një deklaratë në lidhje me arrestimet e bëra pas sulmeve të KZAZ-ve

 

PD shprehet se Bardh Spahia dhe dhjetëra qytetarë në mbarë vendin janë të burgosur politik të regjimit autokratik kriminal të Edi Ramës.

Sipas PD, Bardh Spahia, prej gati 48 orësh, mbahet i burgosur, pa asnjë fakt që ta implikojë atë në shkelje të ligjit.

PD paralajmëronë prokurorinë të zbatojë ligjin dhe prokuroria të mos i nënshtrohet urdhrit politik të Edi Ramës.

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE:

Bardh Spahia dhe dhjetëra qytetarë në mbarë vendin janë të burgosur politik të regjimit autokratik kriminal të Edi Ramës, që përndjek kundërshtarët politikë dhe dhunon qytetarët.

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike për Qarkun e Shkodrës, Bardh Spahia, prej gati 48 orësh, mbahet i burgosur, pa asnjë fakt që ta implikojë atë në shkelje të ligjit.

Paralajmërojmë prokurorinë të zbatojë ligjin dhe të urdhërojë lirimin e menjëhershëm të përfaqësuesit të opozitës. Ky është një rast që prokuroria të mos i nënshtrohet urdhrit politik të Edi Ramës. Çdo prokuror apo gjyqtar që, në vend të ligjit, bëhet vegël qorre e regjimit në ikje të Edi Ramës, do të mbajë përgjegjësi personale për shkeljen e ligjit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 4 orë nga protesta, reagon Delegacioni i BE: Angazhohuni urgjentisht në dialog
Gjykata e Tropojës lë në burg tre protestues, qytetarët ngrihen në revoltë »
Article Logic
Execution time: 0.013489961624146
array(1) { ["section"]=> string(132) "arrestimet-pas-sulmeve-te-kzaz-ve-reagon-pd-spahia-i-burgosur-pa-fakte-gjyqtaret-te-mos-behen-vegel-qorre-e-regjimit-te-rames-169154" }