Arrestimi i 2 inspektorëve për korrupsion në Fier, reagon për herë të parë Drejtoria e Tatimeve

Publikuar tek: aktualitet, më 10:43 10-01-2018 Arrestimi i 2 inspektorëve për korrupsion në Fier, reagon për herë të parë Drejtoria e Tatimeve

Pas arrestimit të dy inspektorëve në Fier Florjan Zhaka dhe Asqeri Tahiraj, për shkak se kërkuan ryshfet prej 7 mijë eurosh një biznesi ka reaguar Drejtoria e Përgjithsme e Tatimeve.

Ndër të tjera Drejtoria falenderon strukturat e hetimit që zbuluan 2 inspektorët për shkeljet.

"Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve falenderon strukturat e Sektorit për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar lidhur me ndalimin e menjëhershëm të dy punonjësve të strukturave të Hetimit Tatimor të dyshuar si të përfshirë në një akt korruptiv gjatë inspektimit në një subjekt në zonën e Levanit-Fier”, citohet në njoftim.

Reagimi i plotë:

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve falenderon strukturat e Sektorit për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar lidhur me ndalimin e menjëhershëm të dy punonjësve të strukturave të Hetimit Tatimor të dyshuar si të përfshirë në një akt korruptiv gjatë inspektimit në një subjekt në zonën e Levanit-Fier.

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve dënon me forcë dhe nuk do të tolerojë asnjë akt i cili lidhet me korrupsionin, aktiv apo pasiv, të punonjësve të saj dhe fton cdo biznes dhe qytetar të denoncojnë çdo veprim të paligjshëm të punonjësve të saj kundrejt tyre.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dje e shkarkoi nga detyra, sot prokurori Dritan Gina padit Arta Markun: Shqipëri hesapi!
Përplasje në prokurorinë e Elbasanit pas shkarkimit? Zbardhet biseda e Dritan Ginës me drejtuesin e ri të Arta Markut »
Article Logic
Execution time: 0.013433218002319
array(1) { ["section"]=> string(101) "arrestimi-i-2-inspektoreve-per-korrupsion-ne-fier-reagon-per-here-te-pare-drejtoria-e-tatimeve-106064" }