Arrestimi i 39 shqiptarëve, Prokuroria 20 letëroporosi drejt BE-së, Anglisë dhe SHBA-së

Publikuar tek: barometri, më 08:02 08-04-2018 Arrestimi i 39 shqiptarëve, Prokuroria 20 letëroporosi drejt BE-së, Anglisë dhe SHBA-së

Prokuroria e Përgjithshme ka kërkuar informacion të detajuar lidhur me 39 personat e arrestuar pak kohë më parë, të cilët akuzohen se trafikonnin klandestinë në SHBA dhe Kanada.

Mësohet se Prokuroria ka hartuar 20 letërporosi drejtuar vendeve BE, Anglisë dhe SHBA.

Kujtojmë se gjatë operacionit të koduar “One-if by land” u arretsuan 39 shqiptarë, pasi u shkatërruan 7 grupe të strukturuara kriminale, të cilat trafikonin qeniet njerëzore drejt Kanadasë e SHBA. Ndrësa janë shpallur në kërkim edhe 12 persona të tjerë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02300500869751
array(1) { ["section"]=> string(92) "arrestimi-i-39-shqiptareve-prokuroria-20-leteroporosi-drejt-be-se-anglise-dhe-shba-se-116103" }