Arrestimi i avokatit Gazmir Xhurxhi, si i zhvati 17 milion lekë klientit (TELEFONATA QË I SHKATËRROI GJITHÇKA)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:22 19-01-2018 Arrestimi i avokatit Gazmir Xhurxhi, si i zhvati 17 milion lekë klientit (TELEFONATA QË I SHKATËRROI GJITHÇKA)

Zbulohen detaje të reja pas arrestimit të avokatit Gazmir Xhurxhi.

Avokati i ka zhvatur klientit të tij 17 milion lekë. Sipas policisë avokatit i është dorëzuar shuma prej 17 milion lekësh  për të shtyrë kredinë që kishte marrë klienti i tij.

Gazmir Xhurxhi ka marrë shumën e parave por nuk i ka dorëzuar në bankë. Mësohet se klientit i kishte thënë se marrëveshja u arrit dhe kredia është shtyrë.

Sakaq, gjithçka u zbulua pasi zyra e Përmbarimit ka telefonuar klientin, shtetasin H.D për të shlyer këstet e kredisë, pasi në të vërtetë nuk ishte mbyllur asnjë marrëveshje.

Në këtë mënyrë është zbardhur dhe skema e rradhës e mashtrimit të avokatit Gazmir Xhurxhi. Xhurxhi u arrestua ditën e djeshme nga policia e Tiranës, për mashtrim dhe falsifikim dokumentesh.

Gazmir Xhurxhi është djali i avokatit Fariz Xhurxhi, gjithashtu i dënuar për mashtrimin e një klienti të cilit i mori shumën prej 5 milion lekësh duke i premtuar se do t'i nxirrte djalin nga burgu.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fino denoncon hapur Bashën për garën në FSHF: Jam i shqetësuar, ja informacionet që më vijnë së fundmi (SKENARI)
‘Do vras veten nëse s’takoj Arta Markun’, kryeprokurorja ndryshon axhendën dhe e pret në zyrë (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.010266065597534
array(1) { ["section"]=> string(114) "arrestimi-i-avokatit-gazmir-xhurxhi-si-i-zhvati-17-milion-leke-klientit-telefonata-qe-i-shkaterroi-gjithcka-107145" }