ARRESTIMI I FRROKAJT/ Newsbomb.al PUBLIKON EMRAT: Ja 23 zyrtarët e përfshirë në SKANDALIN E PRONAVE, 8 në pranga

Publikuar tek: aktualitet, më 13:34 16-03-2018 ARRESTIMI I FRROKAJT/ Newsbomb.al PUBLIKON EMRAT: Ja 23 zyrtarët e përfshirë në SKANDALIN E PRONAVE, 8 në pranga

Një operacion i bujshëm i kësaj mesdite ka çuar në pranga kryetarin e Bashkisë së Lezhës Fran Frrokaj.

Mësohet se bëhet fjalë për një skemë gjigante mashtrimi që ka çuar nën hetim 23 zyrtarë, 8 prej të cilëve kanë rënë në prangat e policisë.

Kështu, zyrtarët e përfshirë në skandalin e pronave në bregdet, mëson ekskluzivisht newsbomb.al janë:

EKSLUZIVE

1-Frran Frrokaj, kryetar i Bashkisë (I arrestuar)

2-Enver Hafizi nënkryetari i Bashkisë (I arrestuar)

3 Gjelina Bacaj, punonjëse e kadastrës (E arrestuar)

4-Juxhina Mema, specialiste katadastre

5-Ardenis Haxhia jurist (I arrestuar)

6- Gjon Ndoka kryetar i këshillit qarkut ( I arrestuar)

7-Dilaver Neli Specialist (I arrestuar)

8-Eduard Leka, ish-sekretar i komunës Shëngjin

9-Artan Djala, ish regjistrues

10-Ermando Jakaj, jurist

11-Enkelejd Zefi, inxhinier ndertimi hartograf (I arrestuar)

12- Bledar Cara, jurist

13-Marte Gjergji, topografe

14-Frrok Frroku

15-Ndue Frroku

16-Gjin ose Vasil Frroku

17-Martin Frroku

18-Lekë Frroku

19-Vasil Gjoni

20-Pjetër Gjoni (I arrestuar)

21-Zef Gjini

22-Renato Malotaj ( futbollist i Partizanit)

23-Luigj Palokaj topograf.

Ndaj 5 zyrtarëve është dhënë masa shtrënguese për mos të lëvizur nga shtëpia.

Ata janë:

1-Gjelina Bacaj

2- Juxhina Mema

3-Marte Gjergji-

4-Luigj Paloka

5-Frrok Frroku

23 zyrtarët nën hetim, nga të cilët 8 të arrestuar dhe 5 të detyruar mos lëvizin nga shtëpia rëndon akuza “Shpërdorim detyre në bashkëpunim” për dy sipërfaqe pronash; njëra 25 mijë e 146 m2 dhe një tjetër pronë 13 370 metër katrorë (e dyta nën sekuestro nga prokuroria). newsbomb.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestimi i Fran Frrokajt, Prokuroria vë në dijeni Ramën (Ç'ndodh tani)
Arrestimi i Fran Frrokaj, çfarë paralajmëroi ministri Xhafaj »
Article Logic
Execution time: 0.014364004135132
array(1) { ["section"]=> string(116) "arrestimi-i-frrokajt-newsbomb-al-publikon-emrat-ja-23-zyrtaret-e-perfshire-ne-skandalin-e-pronave-8-ne-pranga-113472" }