Arrestimi i gjyqtares Ademi, KLD jep autorizimin unanimisht

Publikuar tek: aktualitet, më 17:10 13-06-2015 Arrestimi i gjyqtares Ademi, KLD jep autorizimin unanimisht Gjyqtarja Parashevi Ademi

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka dhënë autorizimin në mënyrë unanime për arrestimin e gjyqtares Parashevi Ademi pas kërkesës së prokurorisë.

Gjuqtarja Ademi u kap në flagrancë bashkë me një avokat teksa i merrnin një qytetari rryshfet në Laç. Të dy ata kanë marrë 2 milion lekë të vjetra për një çështje të një qytetari. Emri i qytetarit që i ka denoncuar nuk bëhet publik,

Si provë materiale gjyqtares dhe avokatit u janë kapur paratë e marra nga qytetari. Duket se gjyqtarja kishte zgjedhur skemën e bashkëpunimit me avokatin, për të marrë ‘’gjobën’’ vënë qyetearit, prej 2 milion lekësh. Ademi është gjyqtare prej më shumë se 20 vitesh në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor të Lezhës. Ajo ka qenë e lakuar ndër gjyqtarët me shkelje në të kaluarën.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ekstradohet nga Tirana bullgarja 35-vjeçare, kërkohej nga interpoli
Prangosen 2 grabitësit e bankës në Shijak, vodhën 1 milionë lekë »
Article Logic
Execution time: 0.010859966278076
array(1) { ["section"]=> string(64) "arrestimi-i-gjyqtares-ademi-kld-jep-autorizimin-unanimisht-13479" }