Arrestimi i Haradinajt, flet ministri i Jashtëm Bushati: Po synohet destabilizimi i Kosovës

Publikuar tek: aktualitet, më 09:08 09-01-2017 Arrestimi i Haradinajt, flet ministri i Jashtëm Bushati: Po synohet destabilizimi i Kosovës

Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati e ka quajtur arrestimin e kreut të AAK, Ramush Haradinaj në Francë sit ë padrejtë dhe të dënueshëm.

Sipas tij lëshimi i fletë arrestit nga Serbia është i qëllimshëm dhe nëpërmjetë saj po synohet destabilizimi i Kosovës ka thënë Bushati për 'Panoramën'.

“Arrestimi i Haradinajt është i padrejtë dhe i dënueshëm, Tribunali i Hagës e liroi Haradinajn nga akuzat. Lëshimi i fletëarrestit nga Serbia i qëllimshëm. Po këqpërdoret INTERPOL dhe po shpërfillet Haga” mësohet të ketë thënë ministri.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nxirret nga deti ‘Fuoristrada’ me targa amerikane e braktisur në Vlorë, dyshohet se ishte e mbushur me drogë (Foto)
Raportojnë Emergjencat Civile: Kjo është gjendja e kalueshmërisë në akset kryesore të vendit »
Article Logic
Execution time: 0.010027885437012
array(1) { ["section"]=> string(95) "arrestimi-i-haradinajt-flet-ministri-i-jashtem-bushati-po-synohet-destabilizimi-i-kosoves-64989" }