Arrestimi i Myftarajt bën bujë në mediat ndërkombëtare

Publikuar tek: aktualitet, më 17:31 10-05-2017 Arrestimi i Myftarajt bën bujë në mediat ndërkombëtare

Mbrëmjen e djeshme Kastriot Myftaraj, u arrestua nga policia e shtetit pas statusit të tij në rrjetin social facebook, në lidhje me amabasadoren e BE në Tiranë, Romana Vlahutin.

Ky akt shkaktoi një reagim të gjerë të opinionit publik dhe mediave në Shqipëri. Por mesa duket që ky arrestim ka bërë bujë edhe në mediat ndërkombëtare. Së fundimi është portal i njohur amreikan FOXneës.com i cili i ka bërë jehohë arrestimit të Myftarajt. 

 

Screenshot_2_copy.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fevziu i revoltuar: Myftaraj më ka ofenduar dhe mua, policia me dy standarte
"Thirrjet për vrasjen e Vlahutin", reagon për herë të parë pas lirimit, Kastriot Myftaraj »
Article Logic
Execution time: 0.010628938674927
array(1) { ["section"]=> string(60) "arrestimi-i-myftarajt-ben-buje-ne-mediat-nderkombetare-78164" }