Arrestimi i “peshqëve të mëdhenj”, zyrtari i PD: Koha që të gjithë të kapen me rrjetën e madhe të drejtësisë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 18:21 08-11-2017 Arrestimi i “peshqëve të mëdhenj”, zyrtari i PD: Koha që të gjithë të kapen me rrjetën e madhe të drejtësisë

Deklarata e djeshme e ambasadorit amerikan Donald Lu lidhur me arrestimin e të gjithë atyre që ai i quajti “peshq të mëdhenj” ka sjellë reagime të shumta në politikën shqiptare.

Për këtë çështje ka folur edhe ish-deputeti i Partisë Demokratike, Arben Ristani.

Në një postim në rrjetet sociale Ristani shkruan se është koha që në rrjetën e drejtësisë të bien jo vetëm një apo dy peshq të mëdhenj, por të gjithë ata që janë përfshirë në akte korruptive përgjatë këtyre viteve.

“Çdo demokrat dhe njeri i ndershëm i këtij vendi duhet të duartrokasë ambasadorin Lu dhe specialistët amerikanë antikrim”, shkruan Ristani ndër të tjera në profilin e tij në facebook.

Më poshtë postimi i plotë i Arben Ristanit: 

Screenshot_6.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070939064025879
array(1) { ["section"]=> string(110) "arrestimi-i-peshqeve-te-medhenj-zyrtari-i-pd-koha-qe-te-gjithe-te-kapen-me-rrjeten-e-madhe-te-drejtesise-98839" }