Arrestimi i polices që korruptoi punonjësit e ALUIZNI-t, deputeti i PD i del në krah: Ishte e detyruar

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:18 14-11-2017 Arrestimi i polices që korruptoi punonjësit e ALUIZNI-t, deputeti i PD i del në krah: Ishte e detyruar

Një ditë pas arrestimit të efektives së policisë, Klea Sala, e cila akuzohet se korruptoi punonjësit e ALUIZNI-t duke i dhënë ryshfet për legalizimin e banesës reagon deputeti i PD, Tritan Shehu.

Ai ka ngritur pyetjen nëse duhej arrestuar apo jo kjo police, ndërsa anrgumenton se ajo dhe shumë të tjerë janë të detyruar të veprojnë në këtë formë, pasi nuk merrte asnjë përgjigje nga legalizmi i banesës.

“A DUHET ARRESTUAR POLICIA SALA PER 6000 E RRYSHFET DHENE PUNONJESVE TE ALUIZNI-T??
Nje pyetje e veshtire kjo, qe ne nje vend normal do te merrte vecse pergjigje pozitive.
Por pyetja tjeter eshte, a jemi nje "vend normal"??
Familja e Zj.Sala kishte aplikuar qe prej vitit 2014 per legalizim banese dhe nuk kishte marre asnje pergjigje nga zyrtaret perkates, as negative kjo.
Dhe kjo heshtje ka qene vecse e qellimeshme, pikerisht per te detyruar qytetarin te paguaje "nen dore".
Kjo "taktike" korruptive eshte nje dukuri e zakoneshme per shume nga institucionet e zyrtaret tane tashme.
Cfare duhet te beje qytetari i shkrete ne kete rast, te mbetet pa shtepi, pa pune, pa nje dokument te domosdoshem, apo te paguje "haracin", ndonese e veshtire kjo per ate.
Kjo ndodh kudo sot ne vendin tone, eshte bere nje rutine korruptive dhe denigruese ne maredheniet midis instiucioneve dhe qytetareve.
Edhe dicka, sa qindra miliona Euro jane grumbulluar ne kete forme "haraci" nga punonjesit e shtetit ne kurriz te fshatareve te shkrete qe kultivuan kanabisin?!
PRA PERGJIGJA E ASAJ PYETJEJE ESHTE SHUME ME E VESHTIRE E KOMPLEKSE NGA SA DUKET NE PAMJE TE PARE”, shkruan Tritan Shehu në facebook. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026834011077881
array(1) { ["section"]=> string(106) "arrestimi-i-polices-qe-korruptoi-punonjesit-e-aluizni-t-deputeti-i-pd-i-del-ne-krah-ishte-e-detyruar-99496" }