Arrestimi në Shkodër, OSHEE: PD mbron vjedhjen e energjisë

Publikuar tek: aktualitet, më 15:26 22-02-2015 Arrestimi në Shkodër, OSHEE: PD mbron vjedhjen e energjisë

Pas reagimit të Partisë Demokratike në lidhje me arrestimin e Naim Dylit, i cili rilidhi energjinë për nëvojat e fëmijës së tij të sëmurë, ka reaguar edhe OSHEE duke thënë se PD mbron vjedhësit e energjisë elektrike.

Sipas OSHEE, Partia Demokratike nuk ka asnjë sens të funksionimit të shtëtit dhe të rrespektimit të ligjit dhe se nuk çuditen më që PD mbron vjedhjen e energjisë elektrike. OSHEE ka thënë se çdo lidhje e paligjshme është e dënueshme si vepër penale dhe vjedhja e energjisë është e patolerueshme.

Partia Demokratike ka reaguar sërish duke thënë se OSHEE është një mashë në duart e Ramës e cila po kthehet dita ditës në një organizatë kriminale. Sipas PD, OSHEE është përgjegjëse e drejtpërdrejtë e humbjes së jetës të disa qytetarëve dhe për dhunimin sistematik të tyre.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Patenta me pikë favorizon autoshkollat
Lezhë/ Grabitet nga tre persona të armatosur një shtetas »
Article Logic
Execution time: 0.011171102523804
array(1) { ["section"]=> string(61) "arrestimi-ne-shkoder-oshee-pd-mbron-vjedhjen-e-energjise-4125" }