Arrestohen 11 mafiozë shqiptarë në SHBA (Foto-Video)

Publikuar tek: bota, më 22:18 17-01-2018 Arrestohen 11 mafiozë shqiptarë në SHBA (Foto-Video)

Një operacion masiv në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka çuar në pranga 11 shqiptarë të cilësuar si “mafiozë me reputacion”.

Shqiptarët, mes tyre edhe një femër janë arrestuar në Staten ku kishin edhe bazën e tyre të shpërndarjes së heroinës dhe fentanilit, shkruan Newsbomb.al.

Sipas mediave amerikane ata shpërndanin drogë në Brooklyn dhe New Jersey. Në këtë operacion morën pjesë agjentë të një task force të DEA-s, Departamenti i Policisë në Nju Jork dhe anëtarë të tjerë të agjencive federale dhe shtetërore.

Mediat në SHBA paralajmërojnë arrestime të tjera në këto qytete pas epidemisë së heroinës gjithnjë e më shumë në rritje.

Në video ata shihen të prangosur teksa shoqërohen nga agjentët amerikanë:

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013480186462402
array(1) { ["section"]=> string(57) "arrestohen-11-mafioze-shqiptare-ne-shba-foto-video-106945" }