Arrestohen 2 hajdutë italianë dhe një shqiptar në Lezhë, pranga edhe mjekut

Publikuar tek: aktualitet, më 19:53 09-10-2015 Arrestohen 2 hajdutë italianë dhe një shqiptar në Lezhë, pranga edhe mjekut

Policia e Lezhës ka arrestuar dy shtetas italianë dhe një shqiptar të akuzuar për vjedhje në bashkëpunim. Të arrestuarit janë Roberto Novella dhe Carmine Frascella.

Në flagrancë është arrestuar edhe shtetasi shqiptar Valentin Marku i akuzuar për vjedhjen e automjetit “Audi A4” të shtetasit italian me iniciale R.D ndërsa është shpallur në kërkim Klajdi Doda. Këta shtetas bashkëpunonim me njëri-tjetrin për kryerjen e vjedhjeve.

Policia ka arrestuar edhe mjekun Arjan Brahimi i akuzuar për shpërdorim detyre pasi nuk ka njoftuar policinë për kallëzimin e shtetasit italian R.D që ndodhej i shtruar në spital në momentin e kallëzimit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Krim brenda familjes, burri qëllon për vdekje me gurin e peshores gruan e tij
Kaos në autostradën Tiranë-Durrës, makinat parkohen anës rrugës, policia e pafuqishme »
Article Logic
Execution time: 0.01105785369873
array(1) { ["section"]=> string(80) "arrestohen-2-hajdute-italiane-dhe-nje-shqiptar-ne-lezhe-pranga-edhe-mjekut-22750" }