Kërkonin 400 euro për dokumentet, arrestohen falsifikatorët në Vlorë

Publikuar tek: aktualitet, më 07:44 19-02-2015 Kërkonin 400 euro për dokumentet, arrestohen falsifikatorët në Vlorë

Pas hetimit disa mujor të policisë së Vlorës në operacionin ''Falsifikimi'', janë arrestuar dy shtetas që dyshohen për falsifikim të dokumenteve zyrtare.

Alfred Dulaj 49  vjeç dhe Genci Milo 43 vjeç do të akuzohen tashmë për falsifikim të dokumenteve kundrejt shumave të parave nga klientët e tyre.

Sipas të dhënave të deritanishme, Dulaj dhe Milo merrnin një shumë deri në 400 euro për çdo dokument të falsifikuar. Lista e dokumenteve që ata falsifikonin ishte e gjatë, por mes tyre kyesisht ishinakte mjeko-ligjore dhe epikriza përcjellëse për në KEMP. Nëpërmjet tyre ata I mundësonin klientëve që të përfitonin jashtë ligjit para nga shteti.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mjeku i njohur Apostol Vaso, ironi në facebook me Ilir Beqajn
Elbasan/ Gjendet një kufomë në lumin Shkumbin »
Article Logic
Execution time: 0.010957002639771
array(1) { ["section"]=> string(57) "arrestohen-2-persona-ne-vlore-falsifikonin-dokumente-3776" }