Arrestohen 2 shqiptarë në Britani, punonin në fermë kanabisi për të paguar trafikantët e tyre (Emrat)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:24 03-03-2017 Arrestohen 2 shqiptarë në Britani, punonin në fermë kanabisi për të paguar trafikantët e tyre (Emrat)

Të paktën 2 shqiptarë kanë rënë në pranga pasi janë kapur në flagrancë teksa kujdeseshin për platacionet me kanabis në një magazinë Gloucester dhe janë dënuar me 4 muaj burg secili.

‘Gloucestershirelive.co.uk’ bën me dije se bëhet fjalë për shtetasit Muj Toskaj, 24 vjeç, dhe Blerim Mustavataj, 29 vjeç, të cilët do të nisen drejt Shqipërisë në fund të dënimit të tyre.

Sipas britanikes të rinjtë kishin rreth 2 vite që jetomin në Britani dhe punonin në mënyrë të paligjshme pasi ishin nën presion për të paguar njerëzit të cilët i kishin sjellë ata drejt Britanisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Drogë në qeset e ushqimeve, pranga 41-vjeçarit në Vlorë (FOTO)
Ushtron dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij, arrestohet 34-vjeçari (Emri) »
Article Logic
Execution time: 0.010880947113037
array(1) { ["section"]=> string(104) "arrestohen-2-shqiptare-ne-britani-punonin-ne-ferme-kanabisi-per-te-paguar-trafikantet-e-tyre-emrat-70602" }