Arrestohen 2 trafikantët shqiptarë me kokainë në Itali, cili ishte gjesti që i “tradhëtoi”

Publikuar tek: bota, më 17:51 06-11-2017 Arrestohen 2 trafikantët shqiptarë me kokainë në Itali, cili ishte gjesti që i “tradhëtoi”

Dy shtetas shqiptarë janë arrestuar nga Policia e Ternit me akuzën për shpërndarje të lëndëve narkotike.

Dy djemtë, 26 dhe 28 vjeç,janë parë duke dalë nga një sallë lojërash fati.

Pasi policia ka parë qëndrimin dhe mimikën nervoze të tyre, ka vendosur ti kontrollojë, shkruan terni oggi, raporton newsbomb.al.

Në çantën e 26-vjeçarit kanë gjetur 10 gram kokainë, dhe me vete kishin 1500 euro.

Në shtëpinë e 28-vjeçarit është gjetur pjesa tjetër e kokainës që i kalonte 100 gram dhe dy peshore me precision të lartë bashkë me mjetët për të prerë dhe mundësuar paketimin e drogës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01154613494873
array(1) { ["section"]=> string(93) "arrestohen-2-trafikantet-shqiptare-me-kokaine-ne-itali-cili-ishte-gjesti-qe-i-tradhetoi-98570" }