Arrestohen 3 shoferët dibranë, procedohet dhe një 17 vjeçar (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 08:34 12-04-2018 Arrestohen 3 shoferët dibranë, procedohet dhe një 17 vjeçar (EMRAT) Foto ilustruese

Policia e Dibrës vijon kontrollet për shtetasit që drejtojnë automjetet pa leje drejtimi, nën efektin e alkoolit, apo ata që përdorin celularin gjatë drejtimit.

Polica rrugore atje arrestoi në flagrancë 3 shtetas e procedoi në gjendje të lirë dhe 17 vjeçarin R.Ç, banues në Peshkopi, pasi drejtonte pa leje drejtimi automjetin tip “Volksëagen”.

Shtetasit e arrestuar janë:

Jetmir Laci, 24 vjeç, banues në fshatin Muhurr- Dibër, pasi drejtonte pa leje drejtimi automjetin tip “BMË".

Haki Murati, 27 vjeç, banues në fshatin Kastriot Dibër, pasi drejtonte pa leje drejtimi automjetin tip “Ford”.

Orest Toska, 20 vjeç, banues në Peshkopi, pasi drejtonte pa leje drejtimi automjetin tip “Benz", furgon.

Materialet proceduriale do ti referohen Prokurorisë Dibër për veprën penale "Drejtim i automjetit në mënyrë të parregullt". 


Njoftimi i policisë:

Policia Rrugore e Dibrës vijon punën për të parandaluar dhe ndëshkuar shkelësit e Kodit Rrugor, me qëllimin e vetëm rritjen e parametrave të sigurisë rrugore.

Kontrollet janë përqendruar tek ata drejtues  që drejtojnë automjetet pa leje drejtimi, nën efektin e alkoolit, apo ata që përdorin celularin gjatë drejtimit.

Gjatë 12 orëve të fundit janë  ndëshkuar 4 drejtues automjetesh, 3 prej tyre janë arrestuar dhe 1 në gjendje të lirë.

Janë arrestuar në flagrancë shtetasit :

Jetmir Laci, 24 vjeç, banues në fshatin Muhurr- Dibër, pasi drejtonte pa leje drejtimi automjetin tip “BMË".

Haki Murati, 27 vjeç, banues në fshatin Kastriot Dibër, pasi drejtonte pa leje drejtimi automjetin tip “Ford”.

Orest Toska, 20 vjeç, banues në Peshkopi, pasi drejtonte pa leje drejtimi automjetin tip “Benz", furgon.

Si dhe filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin : 

R.Ç, 17 vjeç,  banues në Peshkopi, pasi drejtonte pa leje drejtimi automjetin tip “Volksëagen”.

Materialet proceduriale do ti referohen Prokurorisë Dibër për veprën penale "Drejtim i automjetit në mënyrë të parregullt". 

Janë vendosur 27 masa administrative, për shkelje të ndryshme të Kodit Rrugor,  janë kontrolluar 33 automjete, 4 prej tyre janë bllokuar.

Policia Rrugore e D.V.P.Dibër është e vendosur për të ndëshkuar cilindo që bëhet shkelës i Kodit Rrugor, duke u bërë burim aksidenti për veten e tij dhe për përdoruesit e tjerë të rrugës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « SHÇBA arreston 2 punonjës të policisë, çfarë zbuloi hetimi (EMRAT- POZICIONET)
Ekzekutimi me 3 PLUMBA në kokë, suedezët nuk e pranuan Mario Majollarin, PENDOHEN: Na tha se do më vrasin »
Article Logic
Execution time: 0.012576818466187
array(1) { ["section"]=> string(71) "arrestohen-3-shoferet-dibrane-procedohet-dhe-nje-17-vjecar-emrat-116589" }