Arrestohen 3 shqiptarë të shumë kërkuar në Greqi, kapen me 124 kg drogë (DETAJE)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:22 28-01-2018 Arrestohen 3 shqiptarë të shumë kërkuar në Greqi, kapen me 124 kg drogë (DETAJE)

3 Shqiptarë janë arrestuar nga policia greke gjatë një tentative për tu arratisur në kufi me Shqipërinë, në Igumenicë. 

Policia ka tentuar të ndalojë mjetin e dyshuar, ndërsa shoferi ka rritur shpejtësinë. Më pas gjatë ndjekjes nga policia shqiptarët kanë hedhur disa pako nga makina, dhe e kanë braktisur këtë të fundit duke tentuar të kalojnë kufirin.

Bëhet fjalë për 3 shqiptarë të moshës 44 dhe 46-vjeç. 2 prej shqiptarëve rezultojnë të kërkuar nga policia greke pasi kanë qënë të dënuar për trafik droge.

Droga e sekuestruar ishte e sasisë 124 kg e 80 gram dhe e paketuar në 70 çanta.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071449279785156
array(1) { ["section"]=> string(84) "arrestohen-3-shqiptare-te-shume-kerkuar-ne-greqi-kapen-me-124-kg-droge-detaje-108240" }