Arrestohen 3 shqiptarët, në makinë mbanin pistoletë por zbuloni ç'gjeti policia nga kontrolli në shtëpi

Publikuar tek: aktualitet, më 11:41 07-04-2018 Arrestohen 3 shqiptarët, në makinë mbanin pistoletë por zbuloni ç'gjeti policia nga kontrolli në shtëpi Foto nga operacioni

Mbrëmjen e djeshme, në 6 prill, tre shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane, sepse gjatë kontrollit në makinën e tyre u gjet një armë pistoletë, e mbushur plot me 7 plumba, raporton newsbomb.al.

Karabinerët kanë kryer kontroll në lokal, e pasi kanë evidentuar shqiptarët të moshës 20, 24 dhe 26 vjeç, kanë dalë menjëherë në kontroll te makina e tyre. Në kroskotin e makinës, u gjet arma prodhim amerikan.

Pas kësaj ka vijuar edhe kontrolli në banesë. Aty u sekuestruan edhe 40 gramë kokainë, disa doza marijuanë, material për konfeksionimin e drogës dhe 420 euro cash, që besohet se janë mbledhur nga shpërndarja e drogës. Në përfundim të kontrollit, për të tre shqiptarët janë vënë prangat në pritje të gjykimit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 3 vëllezërit qëlluan me armë një 23-vjeçar, arrestohet një nga autorët në Dibër
Lufta për B52, dogana nuk ndalon importin e 8S2 të palejuar. Ja cila është është pija e vërtetë »
Article Logic
Execution time: 0.012091875076294
array(1) { ["section"]=> string(109) "arrestohen-3-shqiptaret-ne-makine-mbanin-pistolete-por-zbuloni-c-gjeti-policia-nga-kontrolli-ne-shtepi-116024" }