Arrestohen 3 shtetas rus në Turqi

Publikuar tek: bota, më 09:45 13-01-2016 Arrestohen 3 shtetas rus në Turqi

Policia turke ka arrestuar 3 shtetas rus pas sulmit e djeshëm me bomb në qëndër të Stambollit, pas informacioneve se ata janë të lidhur me ISIS.

Sipas raportimit nga agjensia e lajmeve turke “Dogan”, policia e Antalyas ka gjetur disa dokumente dhe "CD" te dhoma ku banonin 3 shtetasit rus me informacione të rëndësishme.

Nga ana e saj konsullata ruse në Turqi ka konfirmuar arrestimin e tre qytetarëve, kurse deri më tani, nuk dihet se ku është kryer aksioni për kapjen e tyre.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dezertuan nga fushëbeteja, ISIS vret luftëtarët e vetë
Lirohen 10 ushtaratët amerikanë të ndaluar, Irani kërkon falje »
Article Logic
Execution time: 0.010415077209473
array(1) { ["section"]=> string(39) "arrestohen-3-shtetas-rus-ne-turqi-29867" }