Arrestohen 4 aktivistë, po pikturonin grafitet e fytyrës së Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës për 21 janarin

Publikuar tek: politike, më 10:23 21-01-2016 Arrestohen 4 aktivistë, po pikturonin grafitet e fytyrës së Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës për 21 janarin

Disa aktivistë të rinj janë arrestuar në rrugën "Myslym Shyri" gjatë aksionit së Organizatës Politike për "21 Janarin" dhe po mbahen në komisariatin 3 në rrugën "Mine Peza" pa asnjë shpjegim ligjor.Të arrestuarit janë Klodi Leka, Stavro Çina, Isa Myzyraj dhe Albina Ruko. Aksioni konsistonte në pikturimin e një grafiti të fytyrave të Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës me automatikë në dorë.

“21 Janari nuk është vetëm data kur vrau Sali Berisha për hajdutërinë e Ilir Metës dhe burracakërinë e Edi Ramës. Më gjerësisht, ajo është data e të gjithë të varfërve që vriten dhe gjymtohen nga politikat e agresionit klasor kundër të pamundurve. 21 Janar ka kur një kryefamiljar vret veten se qeveria e Edi Ramës i pret dritat, kur një burrë a grua e zë korrenti teksa mundohet t’u sjellë fëmijëve dritën e hequr nga OSHEE se nuk ka me se ta paguajë energjinë, kur një shitës rruge zhytet në depresion se polici bashkiak e zë me shkelma, kur një student bie pre e depresionit dhe kriminalizohet se qeveria rrit tarifat universitare”, shprehet profesor Arlind Qorri.

“Prandaj parulla, për të cilën aktivistët u arrestuan si në diktaturë se shprehën publikisht kontestimin e tyre, ishte: 21 Janar ka përditë!” përmbyll profesori.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0095720291137695
array(1) { ["section"]=> string(118) "arrestohen-4-aktiviste-po-pikturonin-grafitet-e-fytyres-se-sali-berishes-ilir-metes-dhe-edi-rames-per-21-janarin-30570" }