Arrestohen 4 “budallenj”, sajuan bombë false në tualetin e avionit “Air France”

Publikuar tek: bota, më 16:42 21-12-2015 Arrestohen 4 “budallenj”, sajuan bombë false në tualetin e avionit “Air France”

“Veprim prej budallenjsh” kështu i ka cilësuar shefi ekzekutiv i “Air France” Frederic Gag, atë që ndodhi ditën e djeshme kur avioni u detyrua të uleshe me urgjencë pas alarmit për bombë në banjon e tualetit.

Pas ekzaminimit teknik rezultoi pajisja ishte një bombë e rreme e bërë nga një kuti kartoni dhe një orë me zile, e projektuar me shumë gjasa që thjesht të ngjallte panik.

“Veprim krejtësisht i papranueshëm, ishte një shyaka e keqe që la një shije jashtëzakonisht të keqe”, tha shefi ekzkutiv.

Për këtë janë arrestuar 4 persona.

Autoritetet keniane konfirmuan dje alarmin për bombë duke bërë me dije se 459 pasagjerët dhe 13 personat e ekuipazhit u shoqëruan mënyrë të sigurtë jashtë avionit, ndërsa bomba u mor nga marina keniane për t’u shpërthyer në mënyrë të sigurtë larg nga aeroporti.

Shërbimet e sigurisë rrethuan aeroportin, pasagjerët i akomoduan nëpër hotelet aty pranë ndërsa  fluturimet u  pezulluan. 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012911081314087
array(1) { ["section"]=> string(80) "arrestohen-4-budallenj-sajuan-bombe-false-ne-tualetin-e-avionit-air-france-28274" }