Arrestohen 4 shqiptarë në Britani, iu gjet 740 mijë paund kokainë dhe para cash

Publikuar tek: aktualitet, më 23:47 15-01-2021 Arrestohen 4 shqiptarë në Britani, iu gjet 740 mijë paund kokainë dhe para cash Ilustruese

Katër shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë angleze pasi iu gjet një sasi kokaine me vlerë 400 mijë paund dhe 340,000 paund cash.  

Sipas mediave britanike, të arrestuarit janë Rustem Dauti 30 vjeç dhe Fisnik Kurtucai 32 vjeç që u kapën me 100,000 paund cash.

Pjesë e grupit ishte dhe Florian Meshi 22 vjeç të cilit iu gjetën 140,000 paund, si dhe Azem Gashi 26 vjeç i cili u prangos me 4 kg kokainë dhe 100,000 paund.

Goditja e grupit shihet si më e sukseshmja në Britani, pasi zyrtarët pranojnë se shuma e sekuestruar e parave cash është më e larta e gjetur ndonjëherë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Masakra e Reçakut, familjarët tregojnë tmerrin e 22 viteve më parë
Fundjava plot dëborë, Shërbimi Ushtarak: Moti do jetë i kthjellët por shumë i ftohtë »
Article Logic
Execution time: 0.017639875411987
array(1) { ["section"]=> string(85) "arrestohen-4-shqiptare-ne-britani-iu-gjet-740-mije-paund-kokaine-dhe-para-cash-235187" }