Arrestohen 7 persona, në kërkim 15 të tjerë për vjedhje të energjisë elektrike

Publikuar tek: aktualitet, më 08:49 26-04-2015 Arrestohen 7 persona, në kërkim 15 të tjerë për vjedhje të energjisë elektrike

Janë arrestuar në flagrancë 10 persona, 15 të tjerë janë shpallur në kërkim e ndërsa po ndiqen në gjendje të lirë 7 persona pasi akuzohen se kanë vjedhur enegjinë elektrike.

Ndërkohë OSHEE  bën me dije se janë ndërprerë 2571 lidhje të abonentëve debitorë dhe 32 lidhje të paligjshme. Për këtë njoftohet se është punuar nga ana e policisë dhe OSHEE me 75 grupe terreni e janë kryer kontrolle në 5297 raste.

Gjithashtu janë kontrolluar 96 kabina elektrike si dhe abonentët që furnizohen nga këto kabina.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vorë, në pranga dy persona, iu gjet një sasi canabis sativa dhe 15 doza kokainë
“ Ekspozita” e qytetarëve për Parkun-beton të Liqenit »
Article Logic
Execution time: 0.012696027755737
array(1) { ["section"]=> string(82) "arrestohen-7-persona-ne-kerkim-15-te-tjere-per-vjedhje-te-energjise-elektrike-9703" }